PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=653729}
6,9 1 214
ocen
6,9 10 1 1214
Code:Breaker
powrót do forum serialu Code:Breaker

Wrażenia

ocenił(a) serial na 7

Słowem wstępu: około drugiego odcinka zabrałam siś za mangę (nie mogłam wytrzymać!) i w jakieś dwa tygodnie doczytałam wszystkie rozdziały, które były po polsku i angielsku. To chyba wystarczy, by określić, co o niej myślę ;) Przez kolejne dwa i pół odcinka wynudziłam się jak mops, z żalem odkrywając, ze masę fajnych wątków wycieli (choćby ten moment, jak Ogami przychodzi do Sakury rano w dzień po akcji z policją i narkotykami. I sporo innych), trochę pomieszali, trochę pozmieniali. Od drugiej połowy szóstego i przez kolejne były już z górki, szczególnie, że pojawiła się moja ulubiona postać z mangi (Hentai-Senpai Heike ^.^) na której wykonanie nie mogę narzekać (chociaż głos mnie początkowo wkurzał... no i światło, bo powinno być białe).

Po oglądnięciu całego anime, jestem zadowolona. 8/10, bo nie powaliło mnie na kolana, ale też druga połowa już nie była taka nudna - głównie dzięki zmianom i zaskoczeniom (dodałam jeszcze punkt za fajną mangę, a co!). Nie lubię, kiedy filmy/anime perfekcyjnie trzymają się książek/mang, na których były wzorowane. To po prostu nuudne. Żałuję, że tyle fajnych rzeczy wycięto z Code: Breaker, ale wynagrodziły mi to inne rzeczy, których w mandze nie było, a które były świetne. Przeszłość Hitomiego, na przykład, a także działanie w obozie wroga ^.^

Walki fajne, chociaż mogło być ich więcej. Ogólnie, gdyby tylko wycięto wątek z Ogamim, anime mogłoby wiele zyskać :P Sakura mi nie przeszkadza, nawet chwilami budzi moją sympatię, chociaż nie mogę uwierzyć, że była taka naiwna... Jak się dawała zaprowadzić do Asa (tak swoją drogą, Wam też kojarzyło się to z psem?), to miałam ochotę walnąć ją po głowie. Powstrzymałam się, bo nie chcę sobie psuć laptopa :)

Teraz trzeba poczekać na drugi sezon i mieć nadzieję, że będzie więcej walki/knucia, mniej pustej gadaniny i kręcenia się obok Ogamiego (aaach, ależ on mnie niesamowicie wkurza!!!). A jak ktoś chce przez ten czas o czymś podyskutować/pokłócić się/po prostu porozmawiać, to zapraszam do tematu ;)

ocenił(a) serial na 8
Rachel3

ja dzisiaj właśnie skończyłam oglądać anime, czytałam trochę o tym na wiki (manga) ale szczerze paru rzeczy nie ogarniam.xD Sakura i Ogami mieli jakąś wspólną przeszłość?

ocenił(a) serial na 7
angel_160

Owszem, spotkali się już w przeszłości, ale potem stracili o tym wspomnienia. Jeżeli zrobią drugi sezon, to powinno być o tym coś więcej. Na razie polecam natomiast lekturę mangi, ostatnio ruszyło polskie tłumaczenie (porzucili na jakiś rok) i jest już 114 rozdziałów na centrum-mangi.pl Warto, bo fabuła naprawdę jest świetna, dużo osób uważa, że lepsza od anime... jak dla mnie, to oba są równie dobre ;)

ocenił(a) serial na 10
Rachel3

Manga jest o niebo lepsza od anime, chociaż anime również jest całkiem spoko.

ocenił(a) serial na 7
32Polak

Ja mam to, że zaczęłam od anime, nie od mangi, więc nie oburzały mnie zmiany, które wprowadzili... Traktuje je trochę jak osobne serie, choć mam nadzieję, że w drugim sezonie będą bliżej trzymać się pierwowzoru ;)

ocenił(a) serial na 10
Rachel3

coś wiadomo o drugim sezonie? xd

ocenił(a) serial na 7
Raiton

Marzyć można, chociaż wychodzi na to, że jednak raczej go nie będzie - a przynajmniej tak twierdzą na anglojęzycznych stronach. Jeszcze nie jestem na tyle sprawna w japońskim, żeby tam szukać, więc na 100% nigdy nie wiadomo... Przeciętnie przerwy pomiędzy sezonami to chyba rok, choć dłużej też się zdarza, więc na razie czekamy :)

ocenił(a) serial na 7
Rachel3

Dosłownie przed chwilą skończyłam oglądać to anime i uważam , że jest całkiem całkiem ;) w szczególności ostatnie odcinki i świetne sceny walki pomiędzy ''breakerami'' . Ale daje 7 bo... mam zastrzeżenia co do głównej bohaterki czyli Sakury. Denerwowało mnie w niej chyba wszystko począwszy od głosu , skończywszy na sposobie jej narysowania. I do tego jest niezwykle irytująca z tym swoim pacyfizmem. Rozumiem , że przez swoją niezbyt różową przeszłość ma prawo do takich a nie innych poglądów na świat. Ale z tym swoim ''tak nie wolno'' i ''to nieładnie'' doprowadzała mnie do szału :/ Ale daję mocne 7 , bo całokształt jak najbardziej pozytywny

ocenił(a) serial na 7
Veiller

A no i jeszcze powtarzanie imienia ''Ogami'' 50 razy na sekundę , tez mogło widza zmęczyć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones