Meiko Kaji

Masako Ohta

8,3
177 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Meiko Kaji

Nie dość, przepięknej urody to jeszcze obdarzona świetnym głosem. Aktorsko raczej średnio, ale nadrabia swym powabnym wyglądem i twarzyczką japońskiego anioła!

Do tej pory dane mi było obejrzeć następujące filmy:

Krwawa Pani Śniegu (1973)
Krwawa Pani śniegu 2
Joshuu 701-gô: Sasori (1972)
Nora-neko rokku: Onna banchô (1970)

W każdym z tych filmów nie mogłem oderwać od niej wzroku, posiada jakiś swoisty magnetyzm!

Poleci ktoś jakieś inne filmy w których gra główne role? Na pewno znajdzie się nie jeden fan tak urodziwej niewiasty :)

Roland_Kirk_Rahsaan

od siebie drogi kolego mogę polecić pozostałe części Female Prisoner, w szczególności Jailhouse i Beat Stable (obie to masterpiece), niestety Grudge Song troche słabsze ale i tak super. Poza tym genialne jest Kaidan Nobori Ryu i całkiem spoko jest Wandering Ginza Butterfly gdzie Meiko gra w duecie z Sonnym Chibą. Ogólnie mam zamiar zrobić niedługo topke filmów z Meiko jakie widziałem ale jeszcze chce sprawdzić kilka tytułów, na tą chwile mam obejrzane 17 pozycji i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to moja ulubiona aktorka <3

dansol20

Dzięki za polecenie tych wszystkich tytułów drogi kolego :) Muszę obejrzeć koniecznie tą trylogię bo pierwsza cześć była bardzo udana. Z Sonnym Chiba również bo to wszechstronnie utalentowany aktor. Czekam na ten top od Ciebie bo można śmiało polegać na Twoim guście filmowym. Ps. Wybierasz się na filmweb offline w tym roku?

Roland_Kirk_Rahsaan

nieeee, nie byłem nigdy na jakimkolwiek festiwalu czy zlocie, ogółem jestem widzem kanapowym/czasem kinowym. Film to moja wielka pasja ale (póki co) nie aż tak wielka żeby podróżować po kraju ale może kiedyś się skuszę... w sumie to kiedyś słyszałem o tym offline ale to było kilka ładnych lat temu ;) tak w ogóle to mi przypomniałeś że kiedys napisałem do organizatorów LAF czy nie zrobiliby festiwalu z brazylijską Cinema Novo, nawet mi odpisali bo zainteresowali się chyba pomysłem. Miałem napisać im jakieś filmy czy reżyserów ale zapomniałem :P

dansol20

Czekam na Twój top, bo właśnie obejrzałem cała trylogię. Trochę się zawiodłem czym dalej w las tym, gorzej. Jeszcze cześć druga obfitowała w sceny z pogranicza surrealizmu i forma była wyszukana. Zaś trzecia, jest bardzo naciągana i jakoś mnie nie obeszły losy panny skorpion, choć początek był niczego sobie i zapowiadało się bardzo dobrze, gdzieś tak w połowie wszytko siadło, takie moje odczucia.

Jakbyś kiedyś się skusił dajże znać, to spotkamy się na offline :) Choć śmiem twierdzic, że pewnie na LAF prędzej w następnym roku bo planuje obowiązkowo pojechać!
Cinema Novo powiadasz? Zaciekawienie bierze nade mną górę. Podeślij kilka tytułów, chętnie coś obejrzę bo z nowej fali Brazylijskiej to raczej nic nie widziałem. "Ziemia w transie" ponoć cudo?
Także wyślij im listę o ile już tego nie zrobiłeś, bo to mogłoby się sprawdzić tym bardziej, że nie jest to popularna odnoga nowej fali.

Roland_Kirk_Rahsaan

akurat Ziemia w Transie w ogóle mi nie siadła ale już inne filmy Rochy jak najbardziej. Jak będziesz miał czas i chęci to możesz sobie sprawdzić na moim profilu najwyżej oceniane brazylijskie filmy, prawie wszystkie są reprezentantami Cinema Novo ;) Inna sprawa że nieraz są trudno dostępne albo trzeba zagłębiać się w czeluści internetu żeby znaleźć napisy... ale jak już je dorwiesz to powinieneś być zadowolony bo filmy są naprawdę bardzo dobre, to całkowite inne spojrzenie na kino

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones