PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8780}

Ślub po polsku

Polish Wedding
5,1 833
oceny
5,1 10 1 833
Ślub po polsku
powrót do forum filmu Ślub po polsku

Ale w tym filmie z tymi ogórkami to już przesada.W polskich kuchniach setki słoi z kiszonymi
ogórkami,a w piwnicach to już chyba tysiące.Wszędzie niekończące się rzędy słoi z ogórkami.

ocenił(a) film na 5
ocelot_fw

Nawet Brody w "Pianiście" wcina cudownie znalezione ogórki z wielkiej metalowej puchy (dość słynna scena otwierania). Zresztą Polański później przyznał, że to jest wzięte z jego własnej biografii...

ocelot_fw

Ja wolę konserwowe

giovanni50

to jest ten film o wałęsie?
wiele lat temu był afera, że amerykańska wytwórnia filmowa zapłaciła wałęsie za nakręcenie filmu o nim, a ten nie zapłacił z tego przychodu podatku państwu polskiemu. Cały czas myślałem - gdzie ten film? Kiedy on powstał, dlaczego nic o nim nie słyszałem. I wreszcie znalazłem (chyba) go.

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie to nie to

giovanni50

jak nie to, skoro widzę że bochaterem jest Bolek

Shadow_dawnego_ggggggg

To by się zgadzało. Otóż ostatnio siedzę w temacie "Polski gamedev" i jego historia. Natknąłem się na firmę ZM Karen, która w latach 80 produkowała (dość popularne i dobre gry). Gry były robione na zasadzie outsourcingu - tj amerykanie dają kasę, polscy programiści (przypominam - lata 80), za grosze produkują im hity (jedną z takich gier był Block Out - tetris 3D).

A teraz do tematu - w portfolio twórców jest strategiczna gra Solidarność. Miała ona niby być "podkładką" pod robiony film o Wałęsie, który nie doczekał się realizacji. Więc nawiązując do postu OP-a - ja również szukałem tego filmu :)

Możecie poczytać na angielskiej wikipedii:
https://en.wikipedia.org/wiki/Solidarno%C5%9B%C4%87_(video_game)

ocelot_fw

to jest ten film o wałęsie?
wiele lat temu był afera, że amerykańska wytwórnia filmowa zapłaciła wałęsie za nakręcenie filmu o nim, a ten nie zapłacił z tego przychodu podatku państwu polskiemu. Cały czas myślałem - gdzie ten film? Kiedy on powstał, dlaczego nic o nim nie słyszałem. I wreszcie znalazłem (chyba) go.

użytkownik usunięty
ocelot_fw

Widocznie jedli tylko kiszone ogórki i robili zapasy na najbliższe sto lat. :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones